Tel: +98 26 33202922    SMS: 3000 560 600      Emergency call: +98 935 8652510

+ گواهینامه‌ی SSL


 

SSL که مخفف عبارت Secure Socket Layer به معنای «لایه‌ی امن سوکت» می‌باشد، جهت جلوگیری از این موارد طراحی شده و در بسیاری از سایت‌ها پیاده‌سازی گردیده است. این تکنولوژی اطلاعات شما را در مبدأ و مقصد به گونه‌ای رمزگزاری می‌کند که تنها کامپیوتر شما و سایتی که به آن متصل هستید قادر به رمزگشایی آن می‌باشند. به این ترتیب مورد دوم که همان شنود اطلاعات است قابل انجام نخواهد بود. برای پیاده‌سازی این تکنولوژی در یک وب‌سایت، نیاز به یک گواهینامه‌ی SSL خواهد بود که از طرف یک صادرکننده‌ی معتبر صادر شده باشد. این صادرکننده ابتدا شما را به عنوان مالک سایت با روش‌های خاصی تأیید کرده و سپس گواهینامه‌ی SSL را جهت نصب در وب سایت در اختیار شما قرار می‌دهد. به این ترتیب مورد اول که جعل سایت پرداخت است نیز به صورت خودکار با تطبیق گواهینامه‌ی SSL و نام سایتی که به آن متصل هستید توسط مرورگر اینترنت شما بررسی شده و در صورت مغایرت به شما اطلاع داده می‌شود.

 

SSL يک تکنولوژي استاندارد و به ثبت رسيده براي تامين ارتباطي امن مابين يک وب سرور و يک مرورگر اينترنت است. اين ارتباط امن از تمامي اطلاعاتي که ما بين وب سرور و مرورگر اينترنت ( کاربر) انتقال ميابد , محافظت ميکند تا در اين انتقال به صورت محرمانه و دست نخورده باقي بماند. SSL يک استاندارد صنعتي است و توسط مليونها وب سايت در سراسر جهان براي برقراري امنتيت انتقال اطلاعات استفاده ميشود. براي اينکه يک وب سايت بتواند ارتباطي امن از نوع SSL را داشته باشد نياز به يک گواهينامه SSL دارد.

 

گواهینامه ( SSL ) چیست و چگونه کار میکند ؟گواهینامه رسمی ( SSL) ( Authenticated ssl certificates) این امکان را برای گیرنده ، پیام الکترونیکی فراهم میکند تا از ماهیت فرستنده و صحت اطلاعات دریافت شده اطمینان حاصل نماید. اساس صدور گواهینامه های ssl با اطمینان بالا برای شرکتها جهت وب سایت هایشان بر سه اصل بسیار مهم زیر برای شناسایی و تائید استوار است.

1- تائید اینکه شرکت معرفی شده در گواهینامه یک شخصیت حقوقی شناخته شده است.

2- تائید اینکه شرکت معرفی شده در گواهینامه حق استفاده از شناسه دومین Domain nameرا در گواهینامه دارا باشد.

3- تائید اینکه شخصی که از طرف شرکت درخواست گواهینامه ssl را نموده است برای این کار مجاز باشد.

وقتی بازدید کنندگان به وب سایتها متصل میشوند به دو نوع سرور بر می خورند اگر به سرور هایی برخورد کنند که ایمن هستند، پیغامی دریافت میکنند که این مسئله را به آنها نشان می دهد. (یک علامت قفل بسته شده و عبارت "https" در "URL" )

 

+ جهت مشاهده تعرفه ها و سفارش گواهينامه SSL مي توانيد اينجا کليک کنيد.

+ توجه: شرايط ويژه و رايگان براي دانشگاه ها و موسسات دولتي: جهت کسب اطلاعات بيشتر در بخش پشتيباني سايت  ( اينجا کليک کنيد ) مطرح کنيد.