Tel: +98 26 33202922    SMS: 3000 560 600      Emergency call: +98 935 8652510

صفحه اصلی پورتال > مرکز آموزش > دامنه ملی > ثبت دامنه ملی ir


ثبت دامنه ملی ir


با توجه به اینکه شرکت کیان آنلاین ، دامنه های با پسوند ir را به نام خود کاربر به ثبت می رساند ، لذا در همین راستا تمامی مراحل زیر را به صورت دقیق انجام دهید تا دامنه به نام خودتان در پنل اختصاصی یتان در مرکز ثبت دامنه ثبت شود. 
توجه: در صورتیکه از قبل نیز دارای شناسه نیک هندل در nic.ir میباشید ، لازم به انجام مراحل 1 تا 3 نیست و مراحل 4 تا 10 را با دقت انجام و در مرحله 6 شناسه نیک هندل خود را وارد نمایید.

مراحل ثبت دامنه:
1- اگر در nic.ir پنل کاربري نداريد. وارد لينک https://www.nic.ir/Create_New_Handle شده و سپس فرم مخصوص را تکميل کنيد.

2- سپس براي شما ايميلي از طرف nic ارسال ميشود که بايد ايميل را باز کرده و طبق محتواي ايميل وارد لينک ذکر شده داخل ايميل شده و پسورد خود را وارد کنيد.

3- سپس جهت اطمینان از تکمیل مرحله ثبت نام ، وارد nic.ir شويد. https://www.nic.ir/Login و شناسه نیک هندل خود را که به صورت xxxxx-irnic  میباشد را در سیستم خود یادداشت کنید تا در مراحل بعدی استفاده شود.

4- در صورتیکه اولین بار است که از طریق سایت کیان آنلاین اقدام به تمدید و ثبت دامنه میکنید ، لازم است تا تنظیمات اولیه پنل (نظیمات شناسه) را انجام دهید. این کار فقط یکبار کافیست روی پنل nic خود انجام شود و در صورتیکه قبلا این کار را روی پنل خود انجام داده اید لازم به انجام این مرحله ( مرحله 5 ) نیست و مراحل بعدی را انجام دهید. جهت آموزش این تنظیمات  اینجا  کلیک کنید.


5- سپس جهت ثبت دامنه به لینک مستقیم  https://www.k-o.ir/cp/domainchecker.php   مراجعه و در صورتیکه قبلاً ثبت نشده باشد، یعنی برای ثبت آزاد باشد، از بخش مربوطه می توانید بصورت 1 ساله / 5 ساله دامنه خود را ثبت کنید.


6- در صفحه بعدی ، ایمیل یا شناسه نیک هندل خود را (شناسه ای که پس از انجام مراحل 1 تا 3 ساخته اید) در بخش مربوطه ( کادر irnichandle ) وارد کنید. مطابق تصویر زیر

7- در بخش نام سرور، نام DNS هاست خود را وارد کنید، نام سرور را از شرکتی که هاست یا وبلاگ تهیه کردید سوال کنید، در صورتیکه اطلاع ندارید و یا اینکه هاستتان را ازهمین شرکت ( کیان آنلاین ) تهیه کردید و یا میخواهید تهیه کنید، از مقادیر پیش فرض استفاده کنید و تغییری اعمال نکنید. ( قابل ذکر است، میتوانید بعد از سفارش در هر زمان اقدام به ویرایش این بخش کنید )

8- برای مدیریت dns ها در آینده ، کادر کنار نوشته مدیریت DNS (رایگان!)  را تیک بزنید.
9- سفارش یا سفارشات شما و هزینه آن در این مرحله نمایش پیدا می کند.


10- در صورتی که عضو پرتال ما نیستید عضو شوید یا لاگین کنید تا اطلاعات کاربری شما نمایش پیدا کند.

پس از پرداخت آنلاین وجه ثبت دامنه بصورت آنلاین انجام می شود.
توجه: در صورت عدم تایید دامنه وجه پرداختی شما عودت داده خواهد شد.
توجه: کیان آنلاین هیچ دخالتی در تایید یا عدم تایید دامنه ها ندارد و فقط پرداخت مالی را انجام می دهد.

تایید دامنه های مربوطه به موسسات، سازمان ها، ادارت منوط به ارسال مدارک رفع مسئولیت و ... می باشد که توسط مرک نیک می باشد که بصورت ایمیل به شما اطلاع خواهند داد.

توجه: در صورتیکه میخواهید از اینکه دامنه شما توسط nic.ir تایید شده است ، میتوانید وارد پنل خود در سایت nic.ir شوید و در قسمت "دامنه های من"  وضعیت دامنه را مشاهده کنید.


موفق باشید. 

آیا این پاسخ مفید بود؟

چاپ این مقاله چاپ این مقاله

خوانده شده